Jak přežít na Facebooku

Nedávno jsem kvůli výdrží baterie na notebooku musel přejít z Google Chrome na Safari, ale kromě kýženého efektu delší výdrže to mělo taky jeden vedlejší a značně nepříjemný efekt: na facebooku se nedalo vydržet.

Proč? Na Google Chrome jsem používal plugin Facebook Purity, který jsem už do Safari zapomněl přidat.

Neustále jsem tak měl před očima co se komu kde líbilo, co kdo kde komentoval, co kde dělá a podobně. Skutečných statusů, fotek nebo sdílených odkazů bylo jen poskrovnu.

Takže zpět k nadpisu: jak přežít na facebooku? Je to velmi jednoduché a stačí k tomu dva kroky.

(A ne, mazat se mi ho zatím moc nechce, přecejen je to většinou můj jediný kontakt na lidi hlavně z USA).

  1. Nainstalujte si facebook purity

Screenshot 2014-01-19 14.00.58Je to plugin funkční ve většině běžných prohlížečů a jednoduše se stará o to, aby se Vám neukazovaly blbosti. Všechno lze velmi podrobně nasavit, já jsem šel trochu do extrémů a mám nastaveno, abych viděl jenom:

  • statusy, fotky a sdílené odkazy sledovaných (o tom dále) přátel
  • změnu profilových a cover fotek

Dále tento plugin umí skrýt ruzné „You might like“ odkazy, „Friends you might know“ seznamy a podobný nedůležitý věci (pozvánky do her, dárky, hastagy atp.). Nastavení je velmi podrobné a umí řešit i některé neduhy v použitelnosti facebooku.

Stahujte na http://www.fbpurity.com. Je to základní must-have plugin hned vedle AdBlocku. Tedy pokud máte facebook.

2.    Sledujte (‚follow‘) jen toho, koho chcete

Screenshot 2014-01-19 13.52.30Druhý a závěrečný krok. Kromě otravných a nedůležitých zpráv ze strany facebooku je otravný i samotný obsah některých lidí. Já totiž celkem nepotřebuju 30x týdně číst (od třiceti různých lidí), že zkouškový je fakt těžký. Nebo mít na očích bezduchý statusy typu „5/9“, což pokud jsem správně to pochopil znamená, že někdo udělal už pět zkoušek z devíti. Inu, gratuluji! … a klikám na „Unfollow“.

2 Replies to “Jak přežít na Facebooku”

  1. Vážený pane Pavlíku, kdysi jsem na vašem webu četl skvělý článek Jak si postavit supertichý počítač. Dnes je chráněn heslem a nedostupný (docela mě zajímá proč to asi je). Je možné si ho ještě přečíst? Nebo snad nějak získat heslo? Děkuji. S pozdravem Tomáš Cejp

Leave a Reply

Your email address will not be published.