Anet A8 – seznam modů a dílů k vytisknutí

Seznam dílů k dokoupení už tu je, spousta zlepšováků se dá i vytisknout. Seřazeno zhruba od nejmenších po největší – ty menší můžete použít také třeba jako první testovací tisky.

Opět jako vždy, zvažte, jestli při vašem setupu danou věc potřebujete. Já mám tiskárnu v 50x50x60 cm boxu tvořeném dvěma IKEA Lack stolky, a špulku s filamentem mám úplně nahoře.

 • Kryt na šroubek pro uvolňování filamentu – Pokud měnili filament v Anet A8 alespoň jednou, tak vám bude okamžitě jasné, k čemu to je, a proč by to měl být Vás vůbec první mod.
 • Vodící trychtýřek pro filament – K připevnění stačí šroubovák a šroubky, které už na tiskárně máte. Filament tak pojede do tiskové hlavy pěkně narovnaný a nebude se brousit o hranu otvoru, když je tisková hlava v krajních polohách. Další vodící díl, který se může hodit je tento (zejména pokud máte tiskárnu a špulku s filamentem jen tak někde na stole), lze ho připevnit kdekoliv na rámu podle toho, odkud se natahuje filament.
 • Spring bushings – po tomhle neujíždí pérka tak moc do stran při štelování výšky plochy. Není to všespásný, ale pomáhá to. Chce to vychytat přesnou velikost a nevadí, když je trochu oříznete. Mě nakonec vyšlo ideální velikost 107% ve sliceru a oříznutí o -1.24 mm. I když jsou z PLA, teploty podložky kolem 60 st. vydrží. Eventuální ABS tisk už asi ne.
 • Úchyty pro křídlové matice – Je to o dost pohodlnější, ale přištění bych si vytiskl větší.
 • Čistič filamentu – šikovný malý nástavec, do kterého dáte kousek (nové) houbičky na nádobí, která potom z filamentu čistí prach a nečistoty. Doufejme, že to prodlouží dobu, než dojde k prvnímu ucpání tiskové trysky…
 • Krytka závitových tyčí – Čistě estetická blbůstka s tiskem na pár minut.
 • Držák kabelů na tiskové hlavě – Další jednoduchý a praktický tisk, který odstraní namáhání konektorů a kabelů E-stepperu, hotendu a ventilátorů.
 • Držák kabelu tiskové podložky – To stejné, jen pro hotbed. Zatím jsem netiskl, nevím, jestli se mi to vyjde s místem. Později doupravím.
 • Chladič tisků (stock) – Upřímne, vytiskl jsem si fancy fukar (link přidám asap), ale pak znovu sestavoval hotend a trysku, a omylem jsem tam potom vrátil heat-block vzhůru nohama (takže trčí až moc dopředu). Nechtělo se mi to předělávat, a tento se tam vejde i tak. Navíc mám na hotendu silikonový obleček (teplota při tisku je konstantní +/- stupeň), takže nějaký přesně směrovaný proud vzduchu nepotřebuju. Kvalita tisku je i tak perfektní.
 • Držáček microSD prodlužovačky – V seznamu modů k dokoupení jsem uváděl prodlužku na microSD slot, toto je k němu hezký držáček.
 • Napínák řemínku na ose Y – Řešení pro napínání řemínků jsou desítky, toto je můj jasný favorit: Dobře vypadá, je funkční a k napínání nepotřebujete šroubovák jako u jiných řešení.
 • Průchodka pro filament Lack stolkem – Je jich mnoho, tahle mi přijde nejelegantnější a oproti jiným levná na filament. :)
 • Držák mosfetu – zatím jsem netiskl
 • Zpěvnění přední části rámu – V podstatě nutnost, pokud chcete mít dlohodobě rovnoměrně napnutý řemínek na ose Y (viz výše) a nenamáhat u toho přední a zadní akrylátový díl – já je navíc mám popraskané od použití lepidla na šrouby (viz poznámky ze skládání). Opět, zpěvňovacích rámů jsou snad desítky. Tento je nejpopulárnější a funkční. Navíc má otvory pro přišroubování k podložce, které můžete a nemusíte využít (já mám třeba tiskárnu na 10 mm dřevotřísce). Oba dva tyto díly jsou poměrně (na začátečnické poměry) náročné na filament (cca 40 Kč za kus). Pravděpodobně se dají najít i chytřejí, úspornější modely. Já jsem zároveň chtěl ale otestovat nějaký delší tisk (kromě tohoto jsem nestiskl nic nad tři hodiny), takže jsem zvolil ověřenou, robustní „klasiku“ (z pohledu oblíbenosti na Thingiverse).
 • Zpevnění části rámu – opět je jich mnoho, mě se u toho konkrétního modelu líbilo, že se napevno připevní šrouby na závitových tyčích a zároveň je relateivně úsporný na filament. Líbil se mi třeba i tento model, který v sobě zahrnuje držák Y-stepperu, který se mi rozsypal (opět po použití lepidla), ale narazil jsem na něj až později.

(postupně doplním)

Náhradní díly

(Jen ty co jsem si sám rozbil, ne všechny. :D)

 • Držák Y-stepperu
 • Spojovací díl pro držák špulky filamentu (při přenášení celého Ikea stolku mi to sletělo na zem).

Další články k tiskárně Anet A8

Leave a Reply

Your email address will not be published.